(18/05/1391)  

آغاز اجرای 93 پروژه زیرساختی در شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان


مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی گلتسان گفت:  طی شش ماه اول سال 91 تعداد 93 پروژه زیرساختی با اعتباری بالغ بر 187 میلیارد ریال آغاز شده است.

نیما بیرودیان در نشست خبری با خبرنگاران استان به منسبت روز خبرنگار اظهار داشت: امیدواریم با این طرج ها بسیاری از دغدغه های حوزه زیرساختی سرمایه گذاران صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی استان گلستان  مرتفع شود.

وی افزود: تلاش می شود در نیمه اول سال 91 تحولات خوبی در حوزه زیر ساختهای شهرکها ونواحی صنعتی استان ایجاد شود.

وی یادآور شد: با توجه به حمایتهای ویژه ای که از این شرکت از محل اعتبارات استانی و ملی صورت گرفت،  پروژه های زیر ساختی مهم نظیر تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی گرگان 2 ، گاز رسانی به شهرک صنعتی ، استفاده مجدد از پساب تصفیه خانه فاضلاب شهرکهای صنعتی ، تجهیز و تکمیل مرکز کسب و کار ، نمایشگاه دائمی صنعت استان ، آمفی تئاتر مرکز کسب و کار استقرار دفاتر شرکتهای خدمات فنی و مهندسی و دفتر راه اندازی پارک علم و صنعت و فناوری استان گلستان انجام شده است.

بیرودیان ادامه داد: ایجاد این زیر ساختها بدلیل رشد افزایش اعتبارات زیر ساختی در حوزه استانی و ملی بوده و همچنین در حوزه صنایع کوچک مستندهای حمایتی ویژه ای طراحی شده که از جمله مهمترین آن می توان به طرح تجدید ساختار و نوسازی صنایع اشاره کرد.

به گفته وی در این طرح، از ردیف اعتبار ملی مبلغ 600 میلیون ریال جهت پروژه های ارتقاء بهره وری و استقرار سیستم مدیریت کیفیت ، پیاده سازی و استاندارد سازی محصولات تا دریافت نشان ملی استاندارد با ارائه یارانه 50 تا 60 درصدی و تامین اعتبار در این طرح جهت ارائه به واحدهای صنعتی جهت نوسازی و ساختار و سرمایه در گردش از محل منابع بانکی تامین و در سه بانک ملی وملت و توسعه تعاون برنامه ریزی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی گلستان گفت: تاکنون 32 طرح با اعتباری بالغ بر 67 میلیارد ریال و اشتغالی معادل 607 نفر به این بانکها جهت طرحهای ایجادی ، سرمایه در گردش و تجدید ساختار و نوسازی صنایع معرفی شده که امیدوارم با توجه به تعاملاتی که انجام شده سقف این منابع اعتباری افزایش یابد .

 وی افزود: همچنین تکمیل پروژه  خوشه صنعتی خوراک دام استان گلستان و تهیه نقشه استانی خوشه های صنعتی کسب و کار این استان به جهت هم افزایی صنعت استان در شهرکهای صنعتی و تصویب راه اندازی خوشه صنعتی فرآورده های لبنی  و فرش دستباف این استان از محل منابع ملی در دستور کار قرار گرفته است.

بیرودیان گفت: در کنار این خوشه های صنعتی، به منظور شناسایی نقاط  قوت و فرصتهای موجود تدوین زنجیره ارزش 10 رشته صنعتی الویت دار در استان گلستان تنظیم شده که انشاءالله شاهد تحولی در حوزه صنایع کوچک استان خواهیم بود.

مهندس 'نیما بیرودیان افزود: 927 قرارداد صنعتی در شهركهای صنعتی استان منعقد شده كه در نتیجه این قراردادها تاكنون 8 هزار شغل ایجاد شد و اگر این قراردادها به طور كامل تاپایان امسال اجرا شوند اشتغالزایی در بخش صنایع كوچك استان گلستان به 14 هزار شغل خواهد رسید.

وی اظهارداشت: 22 شهرك و ناحیه صنعتی با مساحت یكهزار و 500 هكتار و با 477 واحد بهره برداری شده در استان گلستان فعال هستند. به گفته وی، در حوزه زیرساختی صنایع كوچك استان گلستان تحول بزرگی ص

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شركت شهركهای صنعتی گلستان میزان رشد اشتغالزایی و سرمایه گذاری در صنایع كوچك استان را به ترتیب 16 و 8 درصد اعلام كرد.ورت گرفته كه براساس آن 93 پروژه با 18 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار تا پایان شهریور ماه 91 به بهره برداری می رسند.

مدیرعامل شركت شهركهای صنعتی گلستان با اشاره به تحریم های اقتصادی و بسته های حمایتی این شركت از صنایع كوچك ادامه داد: در زمینه تجدید ساختار و نوسازی صنایع كوچك مبلغ 60 میلیون تومان به هر واحد به عنوان یارانه از منابع ملی پرداخت می شود. مهندس بیرودیان میزان اعتبارات پرداختی در حوزه سرمایه در گردش برای تجدید ساختار و نوسازی واحدهای صنعتی استان گلستان را 8 میلیارد تومان برشمرد و افزود: تاكنون 33 طرح با اعتبار 6 میلیارد و 700 میلیون تومان به بانكها معرفی شدند كه می توانند 607 شغل ایجاد كنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص اقدامات صورت گرفته در زمینه بازپس گیری زمین های راكد صنعتی نیز گفت: تاكنون 4 جلسه هیات داوری برگزار و زمین هایی كه حداقل یكسال و نیم راكد مانده اند، شناسایی و اقدامات قانونی در مورد آنها اجرا شد. وی با بیان اینكه چنانچه مجریان دلایل قانع كننده در خصوص تاخیر در اجرای طرح های صنعتی خود داشته باشند به آنها مهلت داده می شود، یاداور شد: تاكنون حدود 16 هكتار از اراضی صنعتی كه تا 5 سال راكد بودند به ارزش 4 میلیارد و 600 میلیون تومان از صاحبان این طرح ها بازپس گرفته شدند.

این مسئول گلستان منطقه ویژه اقتصادی اترك با مساحت یكهزار هكتار را یكی از ظرفیت های اقتصادی استان دانست و گفت: باتوجه به اینكه استان های شمالی با كمبود زمین مواجه هستند وجود این منطقه اقتصادی گام مهمی درزمینه توسعه اقتصادی استان گلستان محسوب می شود و می تواند مكان مناسبی برای جذب سرمایه های داخلی و خارجی باشد.

 

 

 


     
صفحه اصلي  |  آرشيو اخبار  |   تماس با شركت  |   نقشه سايت
Copyright 2011 http://www.golestaniec.ir
Designed by mahdiroodbari - naco.ir